Конвертирате Word до ePub

Конвертирате Ја Вашата (DOCX/DOC) Word до ePub документи без напор

Изберете ги вашите датотеки
или Повлечете и пуштете ги датотеките овде

*Датотеките се избришани по 24 часа

Конвертирајте датотеки до 2 GB бесплатно, корисниците на Pro можат да конвертираат датотеки до 100 GB; Пријавете се сега


Се поставува

0%

Како да конвертирате Word во датотека epub преку Интернет

За да претворите Word во EPUB, повлечете и испуштите или кликнете на нашата област за поставување за да ја испратите датотеката

Нашата алатка автоматски ќе ја претвори вашата Word во датотека ePub

Потоа кликнете на линкот за преземање до датотеката за да го зачувате ePub на вашиот компјутер


(DOCX/DOC) Word до ePub ЧПП за конверзија

Како можам да конвертирам Word документи во формат EPUB?
+
Нашиот конвертор Word во EPUB го поедноставува процесот на конвертирање Word документи во формат EPUB. Поставете ја вашата Word-датотека и нашата алатка ќе генерира датотека EPUB додека го зачувува текстот и форматирањето.
Да, нашиот конвертор има за цел да ги зачува сликите и хиперврските при конверзија од Word во EPUB. Сепак, се препорачува да го прегледате конвертираниот документ EPUB за да се осигурате дека сите елементи се прикажани правилно.
Секако! Нашиот конвертор Word во EPUB обезбедува опции за прилагодување на форматирањето за излезот EPUB. Можете да ги приспособите параметрите за форматирање за да одговараат на вашите параметри и да го подобрите искуството за читање.
Иако може да има ограничувања, можете да ја проверите нашата платформа за конкретни детали за бројот на поддржани поглавја. За поголеми документи, размислете за оптимизирање или разделување за оптимална конверзија на EPUB.
Да, нашиот конвертор ви овозможува да вклучите насловна слика во датотеката EPUB генерирана од Word документи. Приспособете ја сликата на насловната страница за време на процесот на конверзија за да ја подобрите визуелната привлечност на вашата EPUB-датотека.

file-document Created with Sketch Beta.

Датотеките DOCX и DOC, формат на Microsoft, се широко користени за обработка на текст. Универзално складира текст, слики и форматирање. Неговиот кориснички интерфејс и обемната функционалност придонесуваат за неговата доминација во креирањето и уредувањето документи

file-document Created with Sketch Beta.

EPUB (Електронско објавување) е отворен стандард за е-книги. EPUB-датотеките се дизајнирани за содржина што може да се прелива, овозможувајќи им на читателите да ја приспособат големината и распоредот на текстот. Тие најчесто се користат за е-книги и поддржуваат интерактивни функции, што ги прави погодни за различни уреди за е-читач.


Оцени ја оваа алатка
4.2/5 - 8 гласови

Конвертирај повеќе датотеки

W P
Word во PDF
Конвертирајте ги вашите Word документи (DOCX/DOC) во PDF формат без напор со нашето интуитивно решение за конверзија.
counter_fill
Бројач на зборови
Ефикасно следете го и анализирајте го бројот на зборови во вашите документи со нашата алатка за бројач на зборови, погодна за корисниците.
W J
Word до JPG
Ефикасно претворете ги вашите Word-датотеки (DOCX/DOC) во живописни JPG слики со прецизност и леснотија.
W P
Word до PNG
Конвертирајте Word документи (DOCX/DOC) во формат PNG без напор, обезбедувајќи јасност и зачувување на квалитетот.
W E
Word до Excel
Рационализирајте ја конверзијата на датотеките Word (DOCX/DOC) во табели на Excel, одржувајќи ја точноста на податоците без напор.
W H
Word до HTML
Конвертирајте ги документите на Word (DOCX/DOC) во HTML без напор за беспрекорна интеграција во веб-околини со леснотија.
W P
Word до PowerPoint
Трансформирајте ги Word-датотеките (DOCX/DOC) во динамични PowerPoint презентации со финост и ефикасност.
W P
Word до ePub
Поедноставете ја конверзијата на Word документи (DOCX/DOC) во формат EPUB, совршен за потфати за дигитално објавување.
Или оставете ги вашите датотеки тука